Domowe okablowanie elektryczne to coś, co większość właścicieli domów może wykonać samodzielnie. Istnieją pewne obszary, które ograniczają nielicencjonowanym wykonawcom wykonywanie własnej pracy, ale większość obszarów pozwala właścicielom domów na wykonywanie domowych instalacji elektrycznych.

Wszystkie projekty okablowania muszą zostać zatwierdzone przez inspektorów elektrycznych i jest to dobra rzecz, nawet jeśli początkowo może to być uciążliwe. Inspektorzy upewniają się, że obwody są wykonane prawidłowo i zawsze zgodnie z wytycznymi kodeksu.

Właściciel domu może wykonać własne okablowanie elektryczne domu za około jedną czwartą kosztów zatrudnienia profesjonalisty. To przemawia do wielu osób, które starają się budować swoje domy przy napiętym budżecie.

Okablowanie mieszkaniowe składa się z kilku projektów okablowania. Istnieją proste obwody 120-woltowe do oświetlenia i gniazdek, które wykorzystują kabel o średnicy 12 mm. Istnieją obwody 240 V dla urządzeń i systemów HVAC, które wykorzystują różne rozmiary kabli i wyłączników zgodnie z ich potrzebami. Istnieją również obwody niskiego napięcia, takie jak linie telefoniczne, sieci komputerowe i systemy bezpieczeństwa, które wykorzystują kabel sieciowy zwany kablem CAT-5.

Schematy elektryczne są naprawdę ważne, aby spojrzeć na to, gdy próbujesz zrozumieć, jak powinien być zainstalowany dowolny z obwodów domowych. Istnieje wiele zasad, przepisów i kodeksów, których należy przestrzegać, ale nie jest to nauka o rakietach i większość właścicieli domów jest w stanie sprostać temu wyzwaniu https://piorunochron.pl/.

Systemy okablowania elektrycznego są jak wszystkie inne projekty w budowie domu, w których właściciel może zaoszczędzić tysiące dolarów, wykonując całą pracę. Wszystko czego potrzebuje to odrobina wiedzy, a projekty mogą być wykonane poprawnie i niedrogo.

W domu istnieją różne poziomy napięcia dla różnych komponentów. Na przykład system telefoniczny lub dzwonkowy byłby uważany za niskonapięciowy, ponieważ używa około dwudziestu woltów przy naprawdę niskim prądzie.

Oświetlenie i gniazdka wymagają napięcia 120 woltów o natężeniu do 20 amperów. Większe obwody elektryczne wymagają cięższego kabla. Zwykle wymagają 240 woltów z prądem do 50 amperów.

Obwody elektryczne należy zaplanować z dużym wyprzedzeniem, gdy plany są opracowywane. Wolę mieć około 40 kopii planów pięter w zeszycie. Każdy obwód elektryczny rysuję na osobnej stronie planów pięter. To pomaga mi utrzymać oddzielne obwody w moim umyśle. Schematy elektryczne mogą być bardzo mylące, zwłaszcza jeśli nie wiesz, jak czytać symbole schematów.

Ważną rzeczą w projektach okablowania elektrycznego domu jest bezpieczeństwo. Zawsze upewnij się, że wszystkie wyłączniki są wyłączone. Nigdy nie ma powodu do pracy na obwodach pod napięciem. Wiedząc, jak działają obwody elektryczne w domu, możesz być bezpieczny.

Larry Angell jest autorem Sweat Equity, budując dom za pół ceny. Jego doświadczenie w pracy z rodzinami o niskich dochodach w celu uzyskania niedrogich mieszkań zapoczątkowało krucjatę, aby pomóc innym ludziom nauczyć się budować domy za ułamek kosztów. Uczy zalet i korzyści zostania nowymi właścicielami domów z wysokim kapitałem własnym.