Od prawie dekady wykonuję zdalną naprawę komputerów dla ludzi w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, pomagając ludziom w usuwaniu złośliwego oprogramowania, usuwaniu wirusów, wyskakujących okienek lub powolnego komputera. Naprawa komputera computer repair online lub usuwanie wirusów online to zdecydowanie oszczędność czasu i pieniędzy. Zdalne usuwanie wirusów z pewnością może zaoszczędzić osobie setki dolarów w porównaniu z kosztami zabrania komputera do lokalnego warsztatu komputerowego.

Chociaż korzystanie ze zdalnego technika komputerowego online jest zdecydowanie sposobem na uzyskanie pomocy przy komputerze, istnieje jednak kilka pułapek. Ciągle słyszę przerażające historie od klientów, którzy wcześniej korzystali z usługi naprawy komputera online w celu rozwiązania swoich problemów z komputerem, a wyniki były mniej niż pożądane. W związku z tym przygotowałem tę listę oszustw komputerowych, na które należy uważać, zawierając z kimś umowę na zdalną pomoc komputerową.

1. Z siedzibą w USA – Naprawdę? Większość ludzi nie chce rozmawiać z kimś w Indiach z akcentem tak silnym, że nie można ich zrozumieć. Dlatego wiele stron internetowych powie „z siedzibą w USA”. Ale czy naprawdę? Odkryłem, że wiele stron internetowych laptop repair reklamuje, że są w USA, ale osoba, która przez telefon twierdzi, że jest w USA, nadal brzmi jak ktoś z Indii. Nierozsądnie jest zadawać się z kimś, kto właśnie cię okłamał. Wskazówka: Przeczytaj uważnie tekst strony internetowej. Prawdopodobnie znajdziesz jeden lub dwa błędy gramatyczne na stronach, które tak naprawdę nie mają siedziby w USA, i oczywiście natychmiast się dowiesz, kiedy odbierają telefon. Po prostu powiedz „Przepraszamy, zły numer”.

2. Bardzo niska cena: Istnieją firmy, które twierdzą, że mogą usuwać wirusy, naprawiać wszelkie problemy i dostrajać komputer, a wszystko to za niską cenę 39,99 USD. Jako osoba, która od 24 lat zajmuje się obsługą komputerów w pełnym wymiarze godzin, mogę powiedzieć, że technika komputerowa zajmuje kilka godzin, aby to wszystko zrobić i zrobić to dobrze. Jak mogą to zrobić za tak niską cenę? Istnieją trzy sposoby: 1. Zatrudnij grupę młodych maniaków, którzy wciąż się uczą i pozwól im ćwiczyć na swoim komputerze. 2. Mieć siedzibę w Indiach, na Filipinach lub w innym kraju, w którym siła robocza jest tania. 3. Rób minimum, aby po prostu dać sobie radę bez troski o sumienną i wysokiej jakości pracę. Niektóre miejsca robią wszystkie trzy. Stare powiedzenie – „Dostajesz to, za co płacisz”. Dotyczy naprawy komputera online. Jeśli chcesz dobrej jakości zdalnej naprawy komputera, musisz za nią zapłacić. Spróbuj zaoszczędzić złotówkę, a możesz skończyć ze zniszczonym komputerem i/lub wieloma godzinami frustracji podczas ciągłego oddzwaniania, aby uzyskać obiecaną pomoc komputerową online. Dobra rada: jeśli chcesz mieć dobrą technologię komputerową, nie wybieraj najtańszego oferenta.

3. Certyfikowany — naprawdę? Czy witryna internetowa informuje Cię, kto będzie naprawiał Twój komputer? Czy imię i nazwisko, referencje i doświadczenie technika komputerowego są zamieszczone na stronie internetowej? Zadzwoniłem do niektórych z tych rzekomo certyfikowanych przez Microsoft witryn internetowych i kiedy zapytałem, które dokładnie dane uwierzytelniające są przechowywane w firmie Microsoft, a firma świadcząca usługi komputerowe nie mogła mi udzielić odpowiedzi.

4. Darmowe oprogramowanie antywirusowe: Internetowa firma świadcząca usługi komputerowe oferuje bezpłatne oprogramowanie antywirusowe po naprawie. Pamiętaj, że dają ci tylko coś, co sam możesz dostać za darmo. Ponownie, dostajesz to, za co płacisz. Darmowe oprogramowanie antywirusowe może być lepsze niż nic, ale niewiele. Codziennie usuwam złośliwe oprogramowanie z komputerów, które są chronione darmowymi programami antywirusowymi i są bardzo zainfekowane. Odpowiednie są tylko zakupione produkty antywirusowe. Kiedy firma zajmująca się zdalną naprawą komputerów daje klientom bezpłatne produkty gorszej jakości, daje im to fałszywe poczucie bezpieczeństwa, które ostatecznie doprowadzi do tego, że ich komputer zostanie zaatakowany przez wirusa. Technik komputerowy, który naprawdę troszczy się o Twoje dobro, zaoferuje Ci sprzedaż wysokiej jakości produktu, który działa.