Znajdź swoją przewagę konkurencyjną online — 11 sposobów na skonfigurowanie nowej witryny e-commerce konkurencji.

Gdy nowy klient szuka witryny eCommerce stworzonej w celu uzupełnienia Twojego lokalnego sklepu, jedną z pierwszych rzeczy, które możesz zrobić, to Porownywarka Cen Lego dowiedzieć się, co możesz o działalności klienta. Zwykle pokażemy kilka stron internetowych, które chcą. Ale jeśli zapytamy, czy „Powiedz nam, czym różni się Twoja firma od konkurencji (znanej jako USP)?” W większości przypadków nasi klienci odpowiadają: „Cóż, niewiele”.

“Więc dlaczego klient chce przyciągnąć do Twojej witryny?” Czy nasze następne pytanie. Innymi słowy, jeśli w Twojej branży działa wiele innych firm internetowych, jaki jest Twój biznes, co czyni go atrakcyjną alternatywą?

Zanim zaczniesz myśleć o różnych funkcjach i kolorach swojej witryny internetowej, aby wiedzieć, co jest zrobione (lub co można zrobić) niż sieć, będziesz konkurować ze swoim USP. Zwykle staje się to Twoją unikalną propozycją sprzedaży (USP). Jest podstawą do zróżnicowania i może przełożyć się na przewagę konkurencyjną w Internecie.

Aby pomóc Ci zacząć zastanawiać się, w jaki sposób możesz wyróżnić swoją witrynę eCommerce, aby sprawdzić, czy któryś z tych aspektów jest szczególnie interesujący dla Twojej branży na początek i czy Twoja firma wykonuje którąkolwiek z tych rzeczy bardzo dobrze.

Produkty

Jeśli masz szeroki wybór produktów, możesz łatwo stworzyć klienta. Pełny zakup Na przykład sprzedawca materacy oferujący prześcieradła i kołdry może być korzystny w promowaniu pełnego pakietu. Ta korzyść pokrywa wymagania konsumentów, którzy chcą zaoszczędzić czas i ułatwić zakupy.

Możesz oferować więcej marek niż większość innych sklepów internetowych. Marki, importowane marki dostępne… wszystkie trudne do znalezienia w Twoim sklepie. Możesz oferować mniej marek – jeśli jesteś w określonym wieku, Twoja korzyść jest dla specjalisty. Twój sklep to miejsce, w którym kupujesz rowery górskie (w porównaniu z każdym typem roweru)? Dlaczego?

Jeśli masz produkt, który oferuje przewagę jakościową do sprzedaży, szczególnie w celu pokazania, w jaki sposób jakość jest dokładniejsza. W tym miejscu ważne jest, aby informacje były potrzebne kupującym online. Oświadczenie o jakości powinno być poparte faktami, gdy mówimy o przedmiotach, które można kupić bez oglądania lub dotykania.

Klient niszowy

Być może trzeba trafić do wyjątkowej grupy klientów, np. osób starszych, które po raz pierwszy kupują komputery. W takim przypadku szybko zrealizują potrzeby swojej najważniejszej publiczności, w przeciwieństwie do tych, które służą szerokiemu gronu ludzi, bo muszą się liczyć. Zaspokajanie potrzeb każdego segmentu