Większość technik znakowania laserowego polega na grawerowaniu znaku na elementach metalowych lub plastikowych, publikowaniu gości lub ablacji warstwy powierzchniowej w celu odsłonięcia kontrastującego materiału pod spodem. Oba procesy zwykle wymagają wysokoenergetycznych impulsowych systemów laserowych i oczywiście wiążą się z odpadami https://bestgraw.pl procesowymi.

Lasery światłowodowe są obecnie solidnym narzędziem przemysłowym o unikalnym szeregu możliwości, które umożliwiają szeroką gamę precyzyjnych metod obróbki materiałów. Lasery światłowodowe oferują niskie koszty eksploatacji, szybki zwrot z inwestycji, niewielkie rozmiary i wyjątkową niezawodność, dzięki czemu cieszą się rosnącą akceptacją w branży produkcji wspomaganej laserowo jako opłacalna alternatywa dla konwencjonalnych konstrukcji laserowych.

Znakowanie laserowe umożliwia generowanie wysoce kontrastowych, łatwych do odczytania i trwałych oznaczeń na szerokiej gamie komponentów do zastosowań przemysłowych lub produktów konsumenckich. Wygenerowane komputerowo wzory wektorowe lub mapy bitowe (logo, kody kreskowe lub tekst) można grawerować lub wytrawiać bezdotykowo na materiałach metalowych i niemetalicznych, w tym metalach, tworzywach sztucznych, szkle, elektronice, płytkach PCB, płytkach, urządzeniach medycznych, artykułach sportowych i opakowaniach .

Połączenie niezawodnego lasera przemysłowego, szybkich i dokładnych systemów obrazowania galwanometrycznego oraz wygodnego sterowania komputerowego zapewnia producentom unikalną kombinację szybkości, trwałości i wszechstronności, której nie może dorównać żadna inna technika znakowania.

Procesy znakowania laserowego Tradycyjnie znakowanie laserowe obejmuje albo grawerowanie fizycznego znaku na powierzchni, tak jak w przypadku tradycyjnych metod grawerowania, generując prostą zmianę koloru na powierzchni, albo wytrawianie powierzchniowej warstwy materiału w celu odsłonięcia innej, silnie kontrastowej warstwy pod spodem. Każda technika może być stosowana na szerokim spektrum materiałów, a oprócz generowania znaków identyfikacyjnych może również stanowić część procesu przemysłowego, na przykład w produkcji elektroniki.

Zalety znakowania laserowego obejmują szybkość, elastyczność i bezkontaktowy proces znakowania, co oznacza, że części komponentów nie są obciążane w procesie znakowania. Bezkontaktowy charakter procesu również przyczynia się do skrócenia harmonogramów konserwacji, ponieważ narzędzia nie wymagają wymiany. Dodatkowo znakowanie laserowe jest również wysoce powtarzalne i łatwe do odczytania (nawet do odczytu maszynowego).

Rygorystyczna kontrola jakości Proces grawerowania laserowego jest często stosowany do znakowania powierzchni metalowych, ponieważ jest szybki, bezkontaktowy i niezwykle trwały, ale jest również odpowiedzialny za powstawanie zanieczyszczeń — drobnych cząstek metalicznych usuwanych z powierzchni w ramach procesu grawerowania.

Naturalnie w przypadku produkcji łożysk obowiązują surowe wymagania dotyczące pozostałości procesowych. Oznaczanie obudów łożysk za pomocą lasera tradycyjnie łączy zatem „minimalny” proces grawerowania z indukowaną zmianą koloru powierzchni. CMS do niedawna osiągał to za pomocą laserów Nd:YAG, ale klienci szukali sposobu na obejście problemów związanych z kosztami, konserwacją, żywotnością i niezawodnością związanych z projektem Nd:YAG.